image1

Campus Kicker obronili tytuł Mistrza Niemiec!

20 maja na stadionie w Uwe Seeler Park w Malente odbyły się II Mistrzostwa Niemiec Dzieci z Domów Dziecka, których Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” miało przyjemność być współorganizatorem.

– Mistrzostwa Niemiec to bardzo ważne wydarzenie dla naszych podopiecznych. Zawsze towarzyszą im ogromne emocje, oraz świetna zabawa. Nie inaczej było w tym roku – relacjonuje Mathias Kaiser z Kinder und Jugendhaus St. Josef, po raz drugi organizującego turniej.

Wśród 14 drużyn biorących udział w mistrzostwach znalazły się m.in.: broniący tytułu Campus Kicker z Brandenburga, a także drużyny z Berlina, Bayernu, Saarland, Hessen, Gelsenkircher, Brandenburg, Rheinland-Pfalz, Kiel, Bad Oldesloe, Ahrensburg i Schleswig-Holstein. Młodzi piłkarze zjechali dosłownie z całego kraju. Po zaciętej walce na najwyższym podium stanęli niepokonani Campus Kicker, srebrne medale zawisły na szyjach zawodników z drużyny  JoSchHi’s Jungs, a brąz wywalczyli Power Kierst, uznani również za najwaleczniejszą drużynę turnieju.

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy, a na wybraną podczas turnieju reprezentację czekamy w lipcu – będą reprezentować Niemcy podczas V Mistrzostw Świata w Polsce!

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.