Gdy w 2010 roku do udziału w pierwszych, Ogólnopolskich Mistrzostwach Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej „Nadzieja na Euro” zaprosiliśmy zawodników z 25 placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju, nie przypuszczaliśmy, że impreza tak bardzo spodoba się dzieciom. Pełne radości i emocji rozgrywki obudziły w nich ducha sportowej rywalizacji.

Po zawodach młodzi piłkarze pisali do nas, że nie przestają trenować i chcą się spotkać na kolejnych Mistrzostwach. Dla nich postanowiliśmy kontynuować naszą akcję. Rok później zorganizowaliśmy Międzynarodowe Mistrzostwa Polski „Nadzieja na Euro” z udziałem drużyn m.in. z Francji, Rosji, Czech, Słowacji i Ukrainy.

W 2012 roku zaprosiliśmy młodych zawodników na III Mistrzostwa Polski, a także na I Mistrzostwa Europy, w których udział wzięły drużyny z domów dziecka z 15 krajów Starego Kontynentu.

Impreza okazała się wielkim sukcesem, a ogromna radość dzieci i ich wielka pasja do futbolu sprawiły, że postanowiliśmy zmienić nazwę i i zorganizować pierwsze w historii Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej „Nadzieja na Mundial”, które odbyły się w 2013 roku w Warszawie. Na stadionie Legii zagrało blisko 250 piłkarzy z 23 krajów świata: Argentyny, Tajlandii, Madagaskaru, Zimbabwe, Wietnamu, Czech, Macedonii, Finlandii, Niemiec, Francji, Białorusi, Węgier, Litwy, Szwajcarii, Słowacji, Bośni i Hercegowiny, Luksemburga, Rosji, Holandii, Słowenii, Bułgarii, Estonii i Polski. Wspólnie ze światowymi gwiazdami „dorosłej” piłki, m.in. Lukasem Podolskim, Quintonem Fortune i Dariuszem Dziekanowskim, w blasku fleszy i pod okiem telewizyjnych kamer dzieci z domów dziecka rozgrywały swój Mundial. Dla wszystkich stało się oczywiste, że Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Świata muszą odbywać się co roku – bo czekają na nie setki dzieci w domach dziecka na całym świecie.

Do dziś w naszych turniejach (siedem edycji Mistrzostw Polski, Mistrzostwa Europy i cztery edycje Mistrzostw Świata) wzięło udział ponad 7 tysięcy zawodników z 36 krajów. Oklaskiwało ich blisko 20 tysięcy kibiców na stadionie Legii i setki tysięcy przed telewizorami. Gośćmi turniejów co roku są piłkarskie gwiazdy, m.in.: Zbigniew Boniek, Adam Nawałka, Grzegorz Krychowiak, Dariusz Dziekanowski, Jacek Krzynówek, Tomasz Sokołowski, Radosław Gilewicz, Maciej Szczęsny, Tomasz Kłos, Radosław Majdan, Siergiej Alejnikov, Ľubomír Moravčík, Frank Verlaat, Raul Valbuena, Thomas Berthold, Aleksandar Vuković i Patrick Mbeu.

Nasze projekty na rzecz dzieci z domów dziecka zostały nagrodzone w 2012 roku dwoma nagrodami Złotych Spinaczy za najlepsze kampanie PR w Polsce – w kategoriach „Event społeczny” i  „Sport, turystyka, rekreacja”.

W 2016 roku w promocję Mistrzostw włączyła się polska reprezentacja w piłce nożnej, nagrywając film dla młodych zawodników z domów dziecka. Ideę przyświecającą naszym turniejom ubrali w słowa m.in. Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Milik i Michał Pazdan, którzy zagrzewali do walki na boisku dzieci z domów dziecka mówiąc „Wszyscy jesteście Mistrzami Świata!”.