Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” powstało, by pomóc dzieciom z domów dziecka w realizacji ich planów i marzeń. Wcześniej nazywaliśmy się „Nadzieja na Euro”.

Chcemy udowodnić dzieciom, że jeżeli się w nie uwierzy, wszystko jest możliwe, nawet zorganizowanie Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Zdajemy sobie sprawę, że jest to dla nich jedna z niewielu szans zrealizowania ich najskrytszych marzeń, a także możliwość lepszego startu w dorosłe życie. Spotkanie rówieśników z całego świata i walka na boisku piłkarskim w narodowej koszulce daje dzieciom z domów dziecka możliwość reprezentowania swojego kraju oraz poczucie własnej wartości i godności.

Pragniemy dać dzieciom z domów dziecka nie tylko „Nadzieję na Mundial”, lecz także start w lepszą przyszłość. Dlatego prowadzimy również projekt „Obudź marzenia“ – ogólnopolski konkurs talentów dla dzieci z domów dziecka.  Poprzez nasze działania chcemy zainicjować ruch społeczny, którego celem jest jak najpełniejsza integracja dzieci ze światem spoza placówek opiekuńczo-wychowawczych. Wierzymy, że działając wspólnie ze wszystkimi, którym leży na sercu dobro dzieci z domów dziecka, obudzimy w dzieciach ich niezwykłą, twórczą energię i pomożemy im urzeczywistnić najskrytsze marzenia.