Pierwsze mistrzostwa Portugalii

Wiadomość z ostatniej chwili!

Właśnie wróciliśmy z pierwszych Mistrzostw Portugalii Dzieci z Domów Dziecka! Było gorąco i było wspaniale. Organizatorem była placówka Solar Do Mimo z Sao Romao. Wszystko było przygotowane i dopięte na ostatni guzik już w sobotę rano. Zaczęliśmy w Dniu Dziecka, pierwszego czerwca, o 10. Dzieci były już rozgrzane i skupione. I ruszyli! Po pierwszych rozegranych meczach już było wiadomo, kto jest faworytem. Drużyna Solar Do Mimo dominowała na boisku. Jednak i w innych ekipach można było dostrzec talenty – szczególnie wśród graczy drużyny z Fundacao Dona Laura dos Santos  w oczy rzucała się gra zawodniczki z numerem 10. I na takie właśnie rzeczy zwracali uwagę obecni na turnieju jurorzy. Ich zadaniem było wyłonienie kadry Portugalii, która pojedzie na 7. Mistrzostwa Świata do Warszawy.

W upalnym słońcu, po kilku godzinach, turniej dobiegł końca. Wygrał faworyt – drużyna Solar Do Mimo. Drugie miejsce zajęła drużyna Fundacao Dona Laura dos Santos trzecie – drużyna z placówki Lar Francisco de Pina. Drużyny z podium otrzymały puchary, medale ufundowane przez Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” i torby z prezentami, które zorganizowano dzięki lokalnym sponsorom.

Natomiast kolejne zadanie – wyłonienie kadry Portugalii na 7. Mistrzostwa Świata – nie było już takie proste. Po długich dyskusjach wyłoniono dziesięcioosobową grupę, która otrzymała symboliczne puchary – powołania. Wśród wybranych była i wspomniana zawodniczka, która na pewno będzie widoczna na Mistrzostwach Świata!

Wszyscy byli szczęśliwi. I dzieci, które do końca walczyły o wygraną i możliwość uczestnictwa w Mistrzostwach Świata, i organizatorzy, którzy bezpiecznie i z sukcesem doprowadzili turniej do końca, i my – którzy uczestniczyliśmy w pierwszych, przełomowych Mistrzostwach Portugalii Dzieci z Domów Dziecka. I to nie jest wcale koniec! Na przyszły rok zapowiada się jeszcze większy turniej! I my też tam będziemy!

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.