Pomóżmy Ukrainie!

Zawsze, kiedy pisałem do Was artykuł o Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, byłem pełen zapału i ekspresji. Niestety, ostatnie dwa lata przeszkadzają nam w organizacji Mistrzostw. Pandemia spowodowała, że nie możemy zorganizować Mistrzostw Świata, ale za to organizujemy Mistrzostwa Polski. Jesteście wspaniałą bracią piłkarską na świecie, która jest wielką siłą. Pozdrawiam przyjaciół z Japonii, Wietnamu, Zimbabwe, Niemiec, Portugalii i wielu innych krajów.

Niestety naszych przyjaciół z Ukrainy dotknęła wojna. To straszna rzecz, kiedy nasi młodzi piłkarze z Ukrainy zamiast prowadzić treningi i grać w piłkę nożną, muszą walczyć w obronie ojczyzny. Część z nich straciła swoje domy i musi się ewakuować, część walczy na linii frontu. To przerażające, jak wczoraj nasi znajomi z Mistrzostw informowali, że siedzą w metrze i robią koktajle mołotowa walcząc o wolność Ukrainy.

Dlatego mam wielki apel do wszystkich, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach i tych którzy chcą wspomóc dzieci z Ukrainy: może macie możliwość zaprosić ich do siebie, tak jak poinformowali nas przyjaciele z Portugalii. Wyślijcie do nas filmy z poparciem dla tych, z którymi walczyliście na Mistrzostwach, a teraz oni walczą o życie. Musicie uwierzyć, że siła jest w jedności, więc każdy kto może niech napisze, zrobi film, zbierze pieniądze i pomoże tym wielkim bohaterom, z którymi walczyliście na boisku, a teraz oni walczą o honor i ojczyznę. Wszelką pomoc, którą zaoferujecie przekażemy przyjaciołom z Ukrainy. Pamiętajcie, że przyjaciół poznaje się w biedzie, a nie ma nic gorszego niż wojna.

Pomóżmy Ukrainie przetrwać ten ciężki czas, wspierając ich wszystkimi metodami. Kiedy w 2018 roku drużyna z Ukrainy zdobyła tytuł Mistrza Świata, widziałem w tych chłopakach wielki hart ducha, walkę o honor i wielką radość, że zdobyli mistrzostwo dla swojej ojczyzny Ukrainy. To wspaniały naród, który nigdy się nie podda. Pomóżmy im, ponieważ Wasi przyjaciele z boiska są teraz w wielkiej potrzebie.

Wszelkie informacje odnośnie przekazania darów, zbiórki pieniędzy oraz chęci zakwaterowania dostępne po przesłaniu zapytania na adresy:

rekrutacja@hopeforeuro.eu

 biuro@hopeforeuro.eu

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.