W listopadzie 2018 zorganizowaliśmy kurs trenerski UEFA C i Junior Coach dla wychowawców i dzieci z domów dziecka! Inicjatywa zorganizowania takiego kursu to rzecz unikalna w skali całego świata. Jak zwykle „Nadzieja na Mundial” została prekursorem idei i dzięki ogromnej motywacji i wsparciu wielu instytucji pomysł przerodził się w czyn, a potem w ogromny sukces!

W siedzibie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej jego Prezes Zbigniew Łazarczyk, Prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial” Sylwester Trześniewski oraz trenerzy-wykładowcy Artur Kolator i Marcin Sasal wręczyli licencje trenerskie UEFA C oraz certyfikaty dla uczestników kursu. To była wspaniała chwila, wieńcząca długi wysiłek zarówno kursantów jak i wykładowców. Należy podkreślić, że bardzo trudne egzaminy zdali wszyscy! Nie można już powiedzieć, że dzieci i młodzież z placówek mają trudności z nauką! Jeśli się w nich uwierzy – mogą wszystko! To właśnie zrobiliśmy, a oni zdali egzaminy śpiewająco – bardzo wymagający egzaminatorzy byli pod wrażeniem ich wiedzy i zdolności. Nie było żadnej taryfy ulgowej, pełen profesjonalizm.

Uczestnicy kursu, teraz już trenerzy, byli ogromnie szczęśliwi. Uzyskali realną przepustkę do świata możliwości rozwoju, zarabiania, wyboru drogi życiowej. Niebywale podekscytowani, już umawiali się na konferencje trenerskie, snuli plany treningowe dla swoich drużyn na przyszłoroczne Mistrzostwa Polski. Niezwykłe jest też to, że obcy sobie początkowo ludzie, z odległych krańców całej Polski, stworzyli trzymającą się razem grupę przyjaciół. Dla takich chwil warto żyć i walczyć o stworzenie możliwości rozwoju dla wychowawców i wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych! Mamy nadzieję, że wkrótce zorganizujemy kolejną edycję kursu, chętni już się zgłaszają!
Serdeczne gratulacje dla świeżo upieczonej kadry trenerskiej! Do zobaczenia na boiskach w całej Polsce!

 

Kurs jest współfinansowany ze środków rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020″, koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz ze środków Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego.