Co to były za mecze! 40 drużyn walczyło w sobotę 23 kwietnia na boiskach warszawskiego OSiR-u Bemowo o tytuł Mistrza Polski Dzieci z Domów Dziecka. Najlepsi okazali się obrońcy tytułu, drużyna Sternik Szczecin, którzy po raz kolejny stanęli na najwyższym podium i w nagrodę pojadą w czerwcu na Euro do Paryża, kibicować Polsce podczas meczu z drużyną Niemiec!

mistrzowie scena

Wielkim hartem ducha i tylko odrobinę mniejszymi umiejętnościami piłkarskimi wykazał się Horyzont Kołaczkowo – zdobywcy srebrnych medali. Puchar za zdobycie III miejsca powędrował do rąk zawodników Burzy Kłobuck. Ale to jeszcze nie wszyscy zwycięzcy – nagrodzeni zostali także najwybitniejsi zawodnicy Mistrzostw. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Grzegorz Marciniak (Sternik Szczecin), najlepszą zawodniczką Agnieszka Gostomska (Gdańsk), najskuteczniejszym bramkarzem był Patryk Zielonka (FC Miechów), a królem strzelców został Paweł Piotrowski (SOS Kraśnik). Nagrody otrzymali też najradośniejszy zawodnik turnieju Bartek Jerzak (Zew Szczecin) i najmłodszy piłkarz Mistrzostw, 7-letni Krystian Boguradzki (Mała Mazowiecka Warszawa), którego drużyna odebrała również nagrodę dla najmłodszej drużyny biorącej udział w Mistrzostwach. Drużyną Fair Play turnieju wybrany został – głosami wszystkich zawodników – team z Gdańska. W konkurencji sponsorskiej Contitest zwyciężyli: strzelec Paweł Piotrowski (SOS Kraśnik) i bramkarz Michał Kruk (Orły Siedlce).

Młodym zawodnikom kibicowały gwiazdy polskiej piłki, m.in. Dariusz Dziekanowski, Maciej Szczęsny, Radosław Majdan i Aleksandar Vuković, które razem z Reprezentacją Artystów Polskich, mającą w składzie Krzysztofa Wieszczka, Rafała Mroczka, Grzegorza Jędrzejewskiego, Maksyma Rzemińskiego i Piotra Wiszniowskiego, rozegrały pokazowy mecz z najlepszymi zawodnikami Mistrzostw.

Podczas turnieju wybrana została Reprezentacja Polski, która zagra w biało-czerwonych barwach na IV Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, które odbędą się w dn. 23-24 lipca b.r. w Warszawie.

Zwycięzcom gratulujemy i gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom Mistrzostw – to wasza pasja, serce do gry i ogromna radość sprawiły, że ostatnia sobota kwietnia stała się naszym wspólnym, wielkim piłkarskim świętem! Dziękujemy!