Przed nami XII Mistrzostwa Polski!

Przed nami XII Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Organizatorzy Mistrzostw witają Was wszystkich w 2021 roku. 

Co chwila dostaję od Was pytania, kiedy będą Mistrzostwa Polski, no i oczywiście – kiedy zaczniemy wybierać kadrę na Mistrzostwa Świata. Wiem, że Mistrzostwa traktujecie, jakby były tradycją. Jeden z byłych wychowanków domu dziecka opowiadał mi, że stara kadra przygotowuje młodych zawodników do następnych Mistrzostw. Spytałem, dlaczego to robi i dostałem fantastyczną odpowiedź, że to tradycja. Były wychowanek opowiadał mi, jak przez cały rok trenował z kolegami z olbrzymią pasją, żeby dobrze zaprezentować się na Mistrzostwach i mieć szansę dostać się do kadry Polski. Parę tygodni temu rozmawiałem z Krzyśkiem Kotem, bramkarzem reprezentacji Polski, która jako jedyna zdobyła Mistrzostwo Świata. Opowiadał mi o niebywałym wzruszeniu, jakiego doświadczył, kiedy stał na stadionie Legii przed meczem finałowym i zagrano hymn Polski. Mówił ze łzami w oczach, że to była jedna z najpiękniejszych chwil w jego życiu. 

Parę słów o pandemii. Ona niedługo się skończy i powinna nas nauczyć, żeby walczyć i wygrywać, choć wiadomo, że nie jest to takie proste. 

Parę lat temu do kadry dostał się Dominik Dziąbek. Wtedy jako 15-latek nie łapał się do pierwszego zespołu. Wyróżniał się już wtedy pracowitością, nienaganną techniką i skupieniem. W następnym roku był już kapitanem i najlepszym zawodnikiem reprezentacji, która zdobyła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata. Pamiętam, jaką zrobił furorę, kiedy wystąpił w programie telewizyjnym Turbokozak i zajął dziesiąte miejsce wśród najlepszych zawodników w Polsce. Dzisiaj dowiedziałem się, że dostał angaż do pierwszoligowego klubu Chrobry Głogów. Dominik, tak trzymaj! Czekamy na Twój debiut w reprezentacji Polski.
W zeszłym roku udało nam się zorganizować Mistrzostwa Polski mimo pandemii. W tym roku jestem przekonany, że nie tylko zorganizujemy Mistrzostwa Polski, ale także Mistrzostwa Świata. 

Zapraszamy wszystkie drużyny na XII Mistrzostwa Polski, które odbędą się  24 lipca na Bemowie w Warszawie. Zacznijcie intensywnie trenować, ponieważ już za 4 miesiące poznamy nowego Mistrza Polski na rok 2021! 

Na zakończenie chciałbym się pochwalić wyróżnieniem.

Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial“ otrzymało UEFA Foundation for Children Award, która jest przyznawana co roku blisko 20 europejskim organizacjom pozarządowym, zajmującym się piłką nożną i pracującym głównie na rzecz dzieci. Stowarzyszenie zgłosił do nagrody UEFA Polski Związek Piłki Nożnej, a UEFA postanowiła nagrodzić wieloletnią pracę Stowarzyszenia na rzecz dzieci z domów dziecka.

Andrzej Lisiak
pomysłodawca Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata
Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej 

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.