Wszyscy_jestescie_kadra

Reprezentacja Polski wspiera przyszłych Mistrzów Świata!

Reprezentanci Polski w piłce nożnej włączyli się w kampanię wspierającą blisko 300 młodych piłkarzy z domów dziecka, którzy wezmą udział w IV Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, odbywających się w dn. 23-24 lipca w Warszawie.

„Wszyscy jesteście Mistrzami Świata” –  te słowa, wypowiadane przez piłkarzy reprezentacji Polski w piłce nożnej będą zagrzewać do boju blisko 300 młodych zawodników z 30 krajów świata, którzy wezmą udział w organizowanych przez Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” IV Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Ten największy na świecie turniej sportowy dedykowany podopiecznym placówek opiekuńczo-wychowawczych po raz kolejny objął patronatem Polski Związek Piłki Nożnej. Dzięki wsparciu PZPN do kampanii promującej Mistrzostwa dołączyli także piłkarze polskiej reprezentacji, którzy na krótkich filmikach będą wspierać zawodników z domów dziecka wypowiadając słowa „Wszyscy jesteście Mistrzami Świata” – w językach krajów klubów, w których grają na co dzień.

IV Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej  odbędą się w dn. 23-24 lipca b.r. roku na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Weźmie w nich udział 30 drużyn z czterech kontynentów (m.in. z Kolumbii, Japonii, Tajlandii, Pakistanu, Wietnamu, Jordanii, Egiptu, Hiszpanii, Holandii, Rosji i Francji), w tym także tegoroczni Mistrzowie Niemiec – zwycięzcy I Mistrzostw Niemiec Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, które odbyły się w maju b.r. w Lubece i których współorganizatorem było Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.