170716PYK214_LR

V Mistrzostwa Świata zakończone

Zakończyły się piąte, jubileuszowe Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej.
Kiedy my, organizatorzy staliśmy na scenie, żegnając dzieci z kilkudziesięciu krajów, poczułem olbrzymie wzruszenie. Żegnałem rodzinę piłkarską, wspaniale zintegrowaną młodzież z całego świata. Pokazaliście jak umiecie się bawić, daliście pokaz szacunku do przeciwnika i pokazaliście niesamowitą wolę walki o zwycięstwo. Mistrzem Świata na rok 2017 została drużyna z Hiszpanii.

To, co pokazała na scenie drużyna z Hiszpanii, kiedy zdobyła puchar Mistrzów Świata – to był zwycięski taniec szczęścia. Jestem przekonany, że na piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji, które odbędą się w 2018 roku mogą się od nich uczyć jak świętować sukces. Ale na boisku było inaczej. Kiedy w ostatnim meczu Hiszpanie zdobyli mistrzostwo, cieszyli się przez chwilę, a następnie podziękowali za walkę drużynie z Rosji.

Wniosek jest jeden – to Wy tworzycie tę wspaniałą atmosferę i pokazujecie światu, że wystarczy w Was wierzyć, a Wy zrobicie taką atmosferę, że trudno o Was zapomnieć. Liczę na to, że zaczniecie  profesjonalną karierę. Wasza koleżanka z Jordanii Anoud Emad Yousefgra w reprezentacji swojego kraju, a zawodnik z Holandii w pierwszoligowym klubie holenderskim.

Krzysiek Kot, trener reprezentacji Polski, która zdobyła trzecie miejsce, był bramkarzem drużyny Polski, która zdobyła Mistrzostwo Świata w 2013 roku. Wiem, że dwóch chłopców z polskiej reprezentacji zostało zaproszonych po Mistrzostwach do profesjonalnej szkoły piłkarskiej.

W Polsce organizujemy Mistrzostwa kraju już od ośmiu lat. Co roku przyjeżdża na Mistrzostwa około 40 drużyn. Pomagamy zorganizować Mistrzostwa Niemiec, Tajlandii i innych krajów. Piszcie do nas, to spróbujemy zorganizować Mistrzostwa w Waszych krajach.

Nie ma nic fajniejszego, niż uśmiech zadowolonego dziecka. Tego doświadczyliśmy na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom i sponsorom.

Do zobaczenia za rok!

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.